Запознајте ја камерата Instax: Современо инстант печатење на фотографии...

Точка

09/04/2021

21:25

999

Големина на фонт

а а а

Љубителите на забавните фотоапарати и инстант фотографии имаат нова играчка – Instax Mini 40.

Instax Mini 40 е развиена од страна на познатата компанија Fujifilm и вклучува автоматска експозиција, така што нема да мора да губите време на притискање на разни копчиња, а исто така има и селфи режим.

Како и кај сите Fujifilm Instax камери, така и на оваа камера ѝ се потребни околу 90 секунди за „производство“ на фотографијата.

Како изгледа сето тоа, погледнете на видеото подолу.
Спонзорирани линкови

Маркетинг