ЦИА објави загатка: Можете ли да откриете колку е часот на оваа фотографија?

Точка

02/12/2020

22:42

21.900

Големина на фонт

а а а

Во пресрет на зимата, ЦИА објави загатка на која треба да откриете колку е часот на фотографијата.

„Тестирајте ги вашите аналитички вештини. Колку е часот на фотографијата?” напишале од американската разузнавачка агенција на Твитер, каде често објавуваат разни загатки со цел да привлечат млади луѓе. 

Можете ли да заклучите колку е часот според деталите во овој зимски кадар – 15, 11 или 7 часот наутро?

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Од агенцијата покрај својата објава, објавиле и анкета, а многумина ги образложиле своите одговори во коментари.

Подоцна, ЦИА напиша дека повеќето луѓе во нивната анкета биле во право.Спонзорирани линкови

Маркетинг