Жешки наслови од регионот: Бугарија е проблематична членка на ЕУ, Борисов е загрижен што Европа верува дека во Бугарија има македонско малцинство

Точка

30/11/2020

19:56

4.514

Големина на фонт

а а а

Првите вакцини во Грција ќе пристигнат на до крајот на годината, Дачиќ го прашува Заев што чекал до 2020-та за да се прегрне со Бугарија...Ова се жешките наслови од регионот.

Србија 

1. Дачиќ до Заев: Ако толку сакавте да се гушнете со Бугарија што чекавте до 2020 година?

2. Црна Гора нема да ја повлече одлуката за протерување на амбасадорот на Србија!

3. Србија оваа недела го очекува пикот на епидемијата на коронавирус

4. Србија се премисли - не го протерува амбасадорот на Црна Гора

5. Пулмологот Несторовиќ во видео ги претставува како платеници Кон и Тодоровиќ

Грција

1. Мицотакис: Процените се дека првите вакцини во Грција ќе пристигнат пред крајот на годината

2. Грчките граници остануваат затворени до 14 декември

3. Прв грчки брз антигенски тест за Ковид-19

4. Кикиљас: До лето ќе го постигнеме посакуваниот имунитет на населението

5. Турскиот истражувачки брод „Орук Реис“ се врати во пристаништето во Анталија

Албанија

1.Македонија и Албанија, успеси за Комисијата на фон дер Лајен

2. Спречен шверц на кафе од Албанија

3. Рекордни 835 новозаразени со Ковид-19 во Албанија

4. Мета: Анкетна комисија за извештајот на Дик Марти не е во корист на Албанија и Косово, туку на Србија

5. Пет пациенти заразени со коронавирус скокнале од зградата на болницата и се самоубиле

Бугарија

1. Фајненшел тајмс: Бугарија се приклучи кон проблематичната европска група

2. Калфин и Ноев: Политичката храброст и разбирањето се клуч за членство на Р Македонија во ЕУ

3. Брисел: Речиси воопшто нема надеж за преговори годинава поради бугарското вето

4. Поранешен најблизок соработник на Борисов со поддршка за Македонија во ЕУ

5. Борисов: Загрижен сум дека Европа верува дека во Бугарија живее македонско малцинство!

Хрватска

1. Црн рекорд во Хрватска со починати 74 лица од коронавирусот за еден ден

2. Хрватите соочени и со енергетска сиромаштија

3. Грабар-Китаровиќ: Дефинитивно ќе се вакцинирам против коронавирусот

4. ХРВАТСКИ НОВИ ЛИСТ: Тоа што го доживува Македонија е огледало за реалноста во ЕУ

5. Уапсен државниот секретар во Хрватска: Лумпувал до доцна во ноќта во кафеана, се чека владина реакција

Црна Гора

1. Црна Гора нема да ја повлече одлуката за протерување на српскиот амбасадор

2. Во Црна Гора на лекар само со лична карта

3. Вархеји ја поздрави одлуката на Србија за амбасадорот, ја повика Црна Гора да го направи истото

4. Брнабиќ: Србија вечерва еднострано ја повлекува одлуката за протерување на амбасадорот на Црна Гора

5. Црна Гора со благ пад на заразени

Словенија

1. 51 починат и 428 нови случаи на Ковид-19

2. Словенечкиот БДП помал за 6 процентив во однос на минатата година

3. Нов почеток во развојот на винскиот и културен туризам на Хрватска и Словенија

4. Словенечкиот министер за труд завршил во болница

5. Словенија ќе почне да казнува за домашни забави
Спонзорирани линкови

Маркетинг