Точка ТВ: „Париски шик“ - 5 најлуксузни хотели во Градот на Светлината кои веднаш ќе ве освојат

Точка

24/11/2020

21:12

1.254

Големина на фонт

а а а

Не е никаква тајна дека Париз е една од најпопуларните дестинации во Европа, а можеби и во целиот свет.

Секако, хотелските понуди во француската престолнина одат рака под рака со културата и декаденцијата по која што овој град е познат.

За да ви помогнеме на најдобар начин да се подготвите за вашето идно патување во Градот на Светлината, тогаш кога пандемијата коронавирус ќе заврши, одлучивме да ви ги претставуме петте најскапи апартмани и хотели во Париз.

Секој од нив е различен на свој начин, елегантен, софистициран и преполн со париски слики за кои што многубројни луѓе од светот „лудуваат“.

Овие 5 хотели слободно може да ги прогласиме за најдобри и најуникатни:

1. „The Prince of Wales“


2. „Le Bristol“


3. „The Shangri-La: a princely stay“


4. „The Mandarin Oriental“


5. „The Hotel Plaza Athénée“

Спонзорирани линкови

Маркетинг