Погледнете како се произведува Octavia iV

Точка

23/11/2020

23:13

3.082

Големина на фонт

а а а

Најновото видео кое ни пристигнува од Чешка го открива процесот на производство на бестселерот на Skoda, моделот Octavia.

На видеото може да погледнеме како настанува Octavia iV, од самиот „скелет“, па се до финалната контрола на производот, вклучувајќи и кратко тест возење. Од производствениот погон во Млада Болеслав дневно излегуваат дури 1,100 примероци на Octavia.

До денес, Skoda има произведено над 7,1 милиони примероци на овој модел.
Спонзорирани линкови

Маркетинг