Жешки наслови од регионот: Растат бројките на новозразени на Балканот, трагедија во Сандански

Точка

20/11/2020

18:30

8.778

Големина на фонт

а а а

Ситуацијата во Србија е алармантна, итна седница на Кризниот штаб поради Ковид-19, уапсен 27-годишен Сириец во Грција, член на ИСИС, албанската опозицијата обвинува дека власта крие 600 починати од Ковид-19.

Србија


1. Почина патријархот на СПЦ, Иринеј

2. 6,254 новозаразени со коронавирус

3. Ситуацијата е алармантна, итна седница на Кризниот штаб поради Ковид-19

4. Платен убиец призна дека две банди побарале да го убие Вучиќ

5. Доктор Кон: Србија е преблиску до „италијанското сценарио“

Грција


1. Карантинот најверојатно ќе биде продолжен до средината на декември

2. Се затвора граничниот премин со Албанија

3. Уапсен 27-годишен Сириец, член на ИСИС

4. Мицотакис: Кога ќе се намали притисокот врз здравствениот систем, тогаш ќе се вратиме во нормален ритам

5. 2,581 новозаразени со коронавирус

Албанија


1. Регистрирани рекордни 836 новозаразени со коронавирус

2. Опозицијата обвинува дека власта крие 600 починати од Ковид-19

3. Шефот на италијанската дипломатија Ди Мајо во посета на Тирана

4. Во последните 24 часа со коронавирус заразени 16 полицајци

5. Дел Монако нов шеф на Мисијата на ОБСЕ

Бугарија


1. Мајка си ги заклала своите две деца во Сандански

2. Бугарија на третото место во ЕУ по смртност од Ковид-19

3. Бугарите меѓу народите кои најмалку поддржуваат рестрикции во ЕУ

4. На граничниот премин „Кулата“ ќе бидат воведени брзи тестови

5. 78,459 активни случаи на коронавирус

Хрватска


1. Се воведуваат нови рестриктивни мерки

2. Ситуацијата се влошува, 2,958 новозаразени со коронавирус

3. Двојно повеќе хоспитализирани во ноември

4. Пленковиќ: Респект за угостителството, но треба да се избегнуваат непотребни контакти

5. Се затвораат и ноќните клубови

Црна Гора


1. 502 новозаразени со коронавирус

2. Царевиќ е најбогатиот политичар во Црна Гора

3. Ден на жалост во Будва поради смртта на патријархот Иринеј

4. Луковац: Да ја сочуваме Црна Гора

5. Вархеји до новата Влада: Клучно е забрзувањето на реформите и опоравување од Ковид-19

Словенија


1. Чувари во домови за азиланти вмешани во организирање на илегална миграција во земјата

2. Јанша најави дека некои од мерките ќе останат на сила до Божиќните празници

3. 2,064 новозаразени со коронавирус

4. Логар: Трансатлантските врски мора да бидат зајакнати

5. Ќе бидат намалени даноците за моторните возилаСпонзорирани линкови

Маркетинг