Британски „WhatCar“: 10 најдобри мали теренци за 2020-та година...

Точка

29/10/2020

21:26

4.190

Големина на фонт

а а а

Во овие автомобили е удобно да возите, нудат практични решенија и имаат нверојатен изглед – и тоа за пристапна цена.

Сегментот на мали автомобили е еден од најпопуларните на пазарот.

Луѓето вообичаено ги сакаат поради тоа што имаат високи седишта, на сопственикот му нудат многу практични решенија и имаат беспрекорен изглед, многу поблизок на големите класични теренци, само што имаат попристапни цени.

Британскиот магазин „WhatCar“ составил листа од 10 најдобри мали автомобили, врз основа на оцените кои што автомобилите ги добиле на нивните тестови.

Ова е листата:

1. „Suzuki Vitara“


2. „Honda HR-V“


3. „Kia Stonic“


4. „Nissan Juke“


5. „Seat Arona“


6. „Audi Q2“


7. „Volkswagen T-Cross“


8. „Volkswagen T-Roc“


9. „Škoda Kamiq“


10. „Ford Puma“
Спонзорирани линкови

Маркетинг