На Фејсбук се појави видео од спроводот на Јанкуловска во скопскиот затвор Идризово

Точка

29/09/2020

00:04

7.078

Големина на фонт

а а а

На Фејсбук вечерва се појави видео од спроведувањето на Гордана Јанкуловска во скопскиот затвор Идризово.

Јанкуловска во казнено-поправната установа Идризово ќе издржува четиригодишна затворска казна. Јанкуловска е осудена правосилно на 4 години затвор поради злоупотреба на службената положба и овластувања поради тоа што му наложила на помошникот-министер во МВР Ѓоко Поповски да го намести тендерот и со пари од буџетот на полицијата, да купи мерцедес од речиси 600 илјади евра.Спонзорирани линкови

Маркетинг