РК Вардар слави: Столе Стоилов стана татко

Точка

20/08/2020

15:00

3.256

Големина на фонт

а а а

Капитенот на европскиот ракометен шампион Вардар, Стојанче Стоилов доби добра вест за време на подготовките за новата сезона.

Неговата избраничка Дeница, со која неодамна се венчаше во 'вонредни услови', на свет донесе машко дете.

Неговиот колега Дејан Манасков му честиташе на Инстаграм-стори, а потоа истото го стори и братот на Столе, Стефан Стоилов кој откри дека синот на Столе и Деница ќе се вика Бојан.
Спонзорирани линкови

Маркетинг