Се ожени капитенот на Вардар: Столе Стоилов и Деница стапија во брак

Точка

23/07/2020

16:46

6.499

Големина на фонт

а а а

Иако можеби некои очекуваа раскошна свадба на капитенот на Вардар, ракометарот Столе Стоилов, сепак на многу забавен начин направи свадбен чин.

Во согласност со препораките за заштита од коронавирусот, младите заедно со сведоци го кажаа судбоносното „Да” во Музејот на Националната борба во Скопје.


На венчавката на ракометарот присуствувале неколку блиски пријатели и членови на потесното семејство.


Инаку, Стоилов и Деница го очекуваат своето прво дете и наскоро ќе станат родители.
Спонзорирани линкови

Маркетинг