Потполно други луѓе: 15 неверојатни трансформации од фризерски салони

Точка

06/08/2020

19:43

3.157

Големина на фонт

а а а

Понекогаш малите промени прават голема разлика, а фотографиите на некои од најталентираните фризери на светот покажуваат дека мала промена може да го трансформира изгледот на човекот како што е фризурата.

На Инстаграм и Фејсбук профилот наречен “@behindthechair” можат да се пронајдат неверојатни трансформации од фризерски салони. Профилот го следат повеќе од 1,7 милиони луѓе кои секојдневно го користат и како инспирација. 

Погледнете дел од најгенијалните трансформации... Која најмногу ви се допаѓа?


Спонзорирани линкови

Маркетинг