„Ѕверот“ Акинфенва го прозва Клоп од „Вембли“, менаџерот на Ливерпул веднаш му одговори

Дерби

14/07/2020

11:52

1.106

Големина на фонт

а а а

Викомб вчера направи голем подвиг на „Вембли“ и во големото плеј-оф финале го победи Оксфорд со 2:1, триумф со кој тимот од „Адамс Парк“ успеа да обезбеди пласман во Чемпионшип лигата.

По Конветри и Ротерам, Викомб е третиот тим кој ќе го гледаме во втората англиска фудбалска лига наредната натпреварувачка сезона, а големиот успех на „сините“ ни донесе навистина спектакуларно шоу на митскиот стадион во Англија, поради кое јавноста смета дека го видела најдоброто интервју од теренот во последните 10-тина години.

За такво нешто се погрижи „ѕверот“ Адебајо Акинфенва, корпулентниот и моќен напаѓач кој буквално издоминира во блиц интервјуто кое го направи по финалето на „Вембли“.

Акинфенва го натера новинарот во два наврати да му го потенцира успехот кој го направи неговиот тим, му се заблагодари на Бог што невозможното стана возможно, потсети дека пред четири години бил невработен и никој не можел да замисли вакво нешто, а посебно воодушеви и со тоа што го прозва Јирген Клоп.

Како страствен фан на Ливерпул, Акинфенва посочи дека во моменти на еуфорија дозволува само повик од Клоп на Ватсап, а за приказната да биде целосна се погрижи менаџерот на Ливерпул кој навистина му се јави и му честиташе за големиот успех.Спонзорирани линкови

Маркетинг