Во ВЦ школка ставила едно чешне лук и го оставила да преноќи - утрото само пуштила вода, а резултатот е неверојатен

Точка

23/05/2020

17:21

8.121

Големина на фонт

а а а

Тоалетот и ВЦ школката се легло за бактерии и зарази и мора редовно да се одржуваат и дезинфицираат, за да го сочуваме здравјето.

Некои практични домаќинки имаат многу неверојатни решенија со лукот. Имено, ставаат чешне лук во ВЦ школката и го оставаат да преноќи, а наутро само пуштаат вода.


Лукот содржи алицин, кој му дава силен и специфичен мирис. Но, освен мирисот, алицинот е многу делотворен во борбата против бактериите и габите и тоа не само во нашето тело, туку и на неочекуваните места каде што се собираат.

Наутро треба само да пуштите вода. Ако го повторувате овој процес 2 пати неделно, во ВЦ школката ќе имате многу помалку бактерии, а лукот успешно делува и против жолтите наталожени дамкиСпонзорирани линкови

Маркетинг