Квиз за љубителите на кошарката: Колку добро ги познавате НБА екипите?

Точка

19/05/2020

16:57

2.560

Големина на фонт

а а а

Љубителите на кошарката, периодов се опседнати со документарната серија за Мајкл Џордан – “The Last Dance” која се емитува на “ESPN” и “Netflix”.

Токму документарецот за “Летечкиот Мајк” нè поттикна да ве ставиме на тест и да дознаеме – колку добро ги познавате НБА екипите? 

Покажете го вашето НБА знаење – можете ли да ги споите овие 10 градови со одговарачките НБА екипи?
Спонзорирани линкови

Маркетинг