Испробајте ја уште вечерва: Секс позата “слон” ќе ви донесе врвно задоволство

Точка

24/02/2020

13:02

7.229

Големина на фонт

а а а

Кама Сутра изобилува со пози кои ветуваат интензивни задоволства – една од нив е и секс позата наречена “слон” (позата е многу пожешка отколку што можете да претпоставите по називот). За оваа поза не треба да бидете гимнастичар – треба само добро да се наместите.

Мажот во позата “слон” полесно продира до Г-точката, што за жената значи поголемо задоволство. 


Малку експериментирање во сексот никому не штети – токму спротивното! На тој начин подобро ќе се запознаете себеси, но и својот партнер, ќе научите многу за ерогените зони и на кој начин најлесно доживувате оргазам. Секако, не треба да се исклучи и факторот на забава.

Оваа секс поза гарантира одличен оргазам и за двата пола. Но, не грижете се – за оваа положба од старата индиска книга не ви се потребни акробатски вештини или еластичност. А како функционира истата? Сосема едноставно...


Партнерката легнува на стомак, а од тој момент за неа важи само една работа – целосно уживање. Партнерот легнува така што неговиот стомак е врз грбот на партнерката, а доколку го подигне само горниот дел од телото, ќе постигне длабока пенетрација.Спонзорирани линкови

Маркетинг