Каде биле Коби и неговата ќерка пред фаталната несреќа?

Точка

28/01/2020

19:25

4.158

Големина на фонт

а а а

Коби Брајант и неговата 13-годишна ќерка Џиана биле во црква само неколку часа пред смртта во падот на хеликоптерот.

Тие двајца биле на католичка миса во 7 часот и примиле причест во катедралата во Newport Beach, потврдил гласноговорникот на црквата, за Дејли Меил.

После напуштањето на црквата, Брајант и Џиана се качиле во „Sikorsky S-76B“ со останатите патници на аеродромот Џон Вејн во Санта Ана во 09:06ч. по локално време. Помалку од еден час подоцна, се срушил хеликоптерот.

„На мисата, НБА легендата стоеше во заедниот дел од црквата, за неговото присуство да не им пречи на луѓето да се фокусираат на присуството на Исус“, напишал гласноговорникот.
Спонзорирани линкови

Маркетинг