Секој ден се возите со автобус, а не знаете за што служи ова - за оваа снимка денес зборуваат сите

Точка

14/01/2020

17:06

5.791

Големина на фонт

а а а

Секојдневно се возиме со градски превоз, а сигурно е дека многумина не знаат зошто служи овој дел од автобусот.

На социјалните мрежи кружи снимка од автобус од градски превоз со слични функции кои можат да се забележат и во нашите автобуси на ЈСП.

Тоа што ги воодушеви луѓето од снимката е потегот кој го прави возачот и кој на многумина им открил непознати функции на автобусот.

Мистериозниот отвор со кука кој сигурно сте го воочиле, всушност е рампа за инвалиди, а очигледно дека малкумина од луѓето кои користат јавен превоз го знаат тоа.

Снимката за краток временски период ги обиколила социјалните мрежи, а поголемиот дел од луѓето велат дека немаат поим за што служи тој отвор.

Дали знаевте вие за ова?

Погледнете го видеото ТУКА.Спонзорирани линкови

Маркетинг