Елен “јавнал“ лажна срна и ѝ ја откинал главата, неговата реакција стана хит на социјалните мрежи

Точка

19/11/2019

21:53

37.977

Големина на фонт

а а а

Семејството Берген од Елдорадо во американската сојузна држава Илиноис, неодамна снимило “возбуден“ елен кој јавнал лажна срна на нивниот тревник, а видеото станало хит на социјалните мрежи.

„Не се мрдајте, бидејќи ќе нè види. Гледајте, гледајте“, вели Лана Берген пред еленот да ја јавне срната која служела како мамец. Инаку, Лана (30) и Ростин Берган (40) се ловци.

„Овај убав елен беше заинтересиран за нашиот мамец“, рекла Лана за „ViralHog“.

„Ја 'бркаше' додека не ѝ падна главата“, додала таа, а поради реакцијата на еленот, снимката станала хит.

Погледнете како изгледало тоа. Спонзорирани линкови

Маркетинг