Чувствувала чудна смрдеа во автомобилот - кога ја отворила хаубата видела неверојатна сцена со повеќе од 200...

Точка

13/11/2019

16:27

5.056

Големина на фонт

а а а

Холи Персик од САД била шокирана откако во автомобилот почувствувала смрдеа па решила да ја отвори хаубата.

Таа знаела дека нешто не е во ред кога се паркирала пред библиотеката и почувствувала смрдеа од пилевина во воздухот. Чула и необични звуци додека го возела автомобилот.

Кога ја отворила хаубата не ни помислила дека таму ќе најде над 200 ореви и мноштво трева.

Семејство верверички, одлучило таму да ги складира своите залихи подготвувајќи се за зимата.

„Мојата сопруга ми се јави од библиотеката и ми кажа дека нејзиниот автомобил смрди на пилевина и дека има чудни звуци. Ѝ реков да ја подигне хаубата, а ова е фотографијата која ми ја испрати. Оревите биле насекаде, а оние кои биле во близина на моторот поцрнеле, речиси биле испечени“ - објаснил Холин, сопругот на Крис.  

На брачниот пар им било потребно речиси еден час за да ги отстрани оревите од автомобилот.

Фактот дека Холи последен пат погледнала под хаубата пред еден месец говори дека верверичките “работеле“ многу брзо.

За среќа автомобилот не бил воопшто оштетен.
Спонзорирани линкови

Маркетинг