Странец, колега или шеф – знаете ли со кои мажи жените најчесто завршуваат во кревет?

Точка

08/11/2019

16:56

9.425

Големина на фонт

а а а

Колега, најдобар пријател, странец... – побаравме одговор на прашањето со кои мажи жените најчесто завршуваат во кревет.

Според анкетите на реномираните светски машки и женски списанија, 44 отсто од жените и 39 отсто од мажите најмалку еднаш завршиле со поранешниот партнер во кревет. 

Една четвртина имала секс во кругот на колегите

Но, и потполно спротивно – сексот со непозната личност очигледно е омилен кај двата пола. Една третина од мажите и жените барем еднаш завршиле “помеѓу чаршафите” со непозната личност. На трето место е сексот помеѓу колегите.


Според една анкета, четвртина од жените и мажите имале секс со колега/колешка од работа, а околу 6 отсто од жените и 5 отсто од мажите признале дека спиеле со својот шеф, односно шефица.

Клише за поштари и сосетки

Фантазијата за секс со сосетката која ви се допаѓа е разоткриена: дури 10 отсто од мажите биле интимни со жена од соседството. Слично е и со фантазијата за секси поштарот – 5 отсто од жените признале дека спиеле со својот “носач на писма”.Спонзорирани линкови

Маркетинг