Неверојатна сцена - пристаништето Пиреј изгледа минијатурно кога во него ќе заплови најголемиот крузер на светот

Точка

20/10/2019

15:00

4.651

Големина на фонт

а а а

Најновиот и најголем крузер на светот вчеравечер заплови во пристаништето Пиреј во Атина, а граѓаните на градот имаа можност да видат една од најневеројатните сцени.

“Sky Princess“ од компанијата „Princess Cruises“, иначе најновиот и најголем крузер на светот, пред само пет денови за првпат заплови, а веќе вчера имаше можност да тргне и во пристаништето Пиреј откаде го започна својот пат кон Барселона.


Крузерот е долг 330 метри, широк 38 метри, а може да развие брзина од 22 чвора.

Погледнете ја неверојатната сцена која имале можност вчеравечер да ја видат жителите на Атина.Спонзорирани линкови

Маркетинг