Турчин баран од Интерпол уапсен на преминот Долно Блаце

Макфакс

10/10/2019

11:13

296

Големина на фонт

а а а

На граничниот премин Долно Блаце при влез во земјава, во попладневните часови на 9 октомври бил уапсен 37-годишен турски државјанин.

Како што информираат од МВР, при извршената гранична контрола било констатирано дека тој е на листата „апси“, по барање на МВР-СМПС-Интерпол.

Турчинот бил предаден во полициската станица Чаир за понатамошна постапка.Спонзорирани линкови

Маркетинг