Овие момци ги промениле само фризурите, а нивните трансформации се неверојатни

Точка

16/09/2019

21:22

4.631

Големина на фонт

а а а

Жените најчесто се “вистински махери“ во чести промени на фризурите. Испробување на различни бои на коса, должина или пак играње со разни алатки за стилизирање... - ништо не им е непознато.

Нормално, постојат и такви на кои одењето во фризерски салон им создава стрес.

Но, мажите се нешто поинакви по тоа прашање. Тие преферираат да носат иста фризура со години, а оние кои својата коса ја третираат со бои и преливи за коса и понатаму се вистинска реткост. Затоа, не е ни чудно што е речиси невозможно да ги замислите со поинаква фризура.

Но, дури и незабележливото шишање прави драстична разлика, а доказ за тоа се овие мажи кои ја скратиле косата и сопствената трансформација ја споделиле на Редит.
Спонзорирани линкови

Маркетинг