Лукаку: Секогаш бевме виновни јас, Санчез или Погба

Точка

22/08/2019

17:03

1.161

Големина на фонт

а а а

Ромелу Лукаку во летниот преоден рок одлучи да го напушти Манчестер Јунајтед и да се пресели во милански Интер.

Белгискиот напаѓач порача дека го напуштил „Олд Трафорд“ затоа што неговиот клуб не го третирал како што треба. Една од причините е тоа што Јунајтед не го заштитиле од нападите на медиумите, како и од страна на навивачите.

„Некој мораше да биде виновен. Проблемот е во тоа што секогаш виновни бевме јас, Погба или Санчез. Секогаш ние тројца. Па дали е тоа нормално?“, изјави Лукаку и додаде:

„Не игравме само ние лошо, но само нас нè напаѓаа. Бевме виновни за сè и тоа не ми се допаѓаше“, изјави Лукаку.Спонзорирани линкови

Маркетинг