Мрачната серија на Нетфликс за само три дена добила највисока оцена на “Rotten Tomatoes”

Точка

19/08/2019

15:21

2.251

Големина на фонт

а а а

Серијата на Нетфликс, “Mindhunter”, која многумина ја опишаа како “вознемирувачка”, ги воодушеви гледачите веќе во првата сезона, а втората сезона за многу кратко време заработи највисока оцена на страницата “Rotten Tomatoes” – неверојатни 100 отсто.

На “IMDb”, таа оцена изнесува високи 8,6. Во серијата чија приказна се случува во текот на 70-тите години на минатиот век, ги следиме ФБИ агентите Холден Форд (Џонатан Гроф) и Бил Тенч (Холт Мекалани) кои се обидуваат да проникнат во умовите на изопачените сериски убијци, силувачи и злоставувачи. 

Ликовите во серијата се инаку вистински убијци, а нив ги глумат воглавно непознати актери со цел што помалку да се одвраќа вниманието од тоа дека станува збор за вистински манијаци.


Во втората сезона се појавува и Чарлс Менсон, а интересно е што го глуми истиот актер, Дејмон Хериман, кој го отелотвори и во новиот филм на Тарантино – “Once Upon a Time in Hollywood”.Спонзорирани линкови

Маркетинг