Новак Ѓоковиќ меѓу првите ја коментирал новата фотографија на Адријана Лима на Инстаграм

Точка

14/08/2019

17:23

12.880

Големина на фонт

а а а

Адријана во 2013-та година во Њујорк била гостинка на хуманитарната забава на Новак, а и понатаму се добри пријатели.

Пензионираниот ангел на „Викторија Сикрет“, Адријана Лима (38) на Инстаграм споделила фотографија на која е во друштво со нејзините ќерки Валентина (9) и Сиена (6) која ги добила во бракот со Марко Јариќ (40).

„Дома со љубовите на мојот живот Валентина и Сиена. Среќна сум што сум ваша мајка“ - напишала убавата манекенка во описот на фотографијата.

Коментар меѓу првите оставил најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ (32) кој на манекенката ѝ се обратил со емотивни емотикони.

Неколку месеци наназад Лима често го следела Новак па така не ја пропуштила можноста додека престојувала во Шпанија да посети и да го проследи еден од тренинзите на најдобриот тенисер на светот и тоа да го постави на социјалните мрежи.Спонзорирани линкови

Маркетинг