Модните експерти велат дека се вистински хит оваа сезона: Враќање на сандалите од 90-те!

Точка

15/07/2019

19:27

2.767

Големина на фонт

а а а

Овие сандали владееле на модната сцена на крајот на минатиот век, а сега после 20 години, повторно ја освојуваат.

Познато е дека модата се врти во круг и дека трендовите се враќаат, можеби и побрзо од што очекуваме. Ова лето на модната сцена се враќа стилот од 90-те години. Станува збор за сандали во квадратна форма.

View this post on Instagram

Obsessed 😍

A post shared by Luna (@llunabe) on

Токму вакви сандали носеле сите познати дами во тие години. Ретро силуетата нѝ се враќа во поубаво светло отколку кога се појавиле, па така имаме сандали со ременчиња, мокасини и папучи.

Со овој модел секој ваш стајлинг ќе го направите интересен.

Инвестирајте оваа сезона во овој модел на сандали и ќе може да го носите речиси со сè.

Токму овие чевли ги поделија жените, додека едни полудеа по нив, на други воопшто не им се допаѓа.
Спонзорирани линкови

Маркетинг