За лице како од порцелан: Лосион од само две состојки кои сите ги имаме во нашите кујни

Точка

12/06/2019

20:42

2.355

Големина на фонт

а а а

За нашата кожа најдобри се препарати и средства кои се направени од природни состојки. Сите козметички средства базирани се на природни состојки, но со нивната преработка и додавање адитиви тие речиси го губат целиот ефект и имаат плацебо ефект.

Зошто од намирниците кои ги поседуваме дома или кои многу се достапни и ефтини, природни и без никакви непосакувани ефекти не го прераскажеме вистинското богатство кое тие го имаат?

кожата на лицето за сите е многу важен фактор, но постојат и проблематични типови на кожа, каква што е онаа со пеги и дамки, нееднаков тен насекаде.


Таквата кожа делува неуредно, да не кажеме нехигиенски.

Ви нудиме целосно природно и делотворно решение за овој вид проблем.


Листовите од магдонос веќе се на врвот на листата од 10-те намирници во козметиката, така што и овојпат ќе ги употребиме невните својства и нивната моќ. За да го решите проблемот неопходно е да направите чај од свеж магдонос, да додадете малку лимонов сок и секоја вечер да го премачкувате лицето со таа течност.

Процесот е многу едноставен и безболен, а резултатите ќе бидат восхитувачки.
Спонзорирани линкови

Маркетинг