На манекенката ѝ “ѕирнала” брадавицата, а потоа следел среден прст кон фотографите

Точка

18/05/2019

15:55

7.632

Големина на фонт

а а а

Манекенката на црвениот тепих пристигнала многу самоуверено, но потоа работите тргнале во надолна линија.

Станува збор за Хеиди Луштаку која присуствувала на престижниот Кански филмски фестивал, а на црвениот тепих пристигнала во светкав фустан со длабоко деколте кое се покажало како – предлабоко. 


Имено, во еден момент во текот на разговорот, на Хеиди ѝ “ѕирнала” брадавицата, но тоа не било сè – откако фотографите го снимиле овој непријатен момент, манекенката се свртела кон нив и им покажала среден прст.Многумина го прогласиле нејзиниот потег за “недамски”, со оглед на тоа што сè се случило на 72-то издание на фестивалот кој се смета за еден од најпрестижните и е познат по строгите правила на однесување и облекување.


Инаку, манекенката пристигнала на француската ривиера поради промоција на филмот “The Dead Don’t Die” што е воедно нејзин прв чекор кон филмскиот свет. Во филмот глумат и холивудската актерка Тилда Свинтон и пејачката Селена Гомез.Спонзорирани линкови

Маркетинг