Автобус на „Дурмо турс“ и лани излетал од патот, го извлекувале со кранови

Нетпрес

16/02/2019

14:17

2.425

Големина на фонт

а а а

Автобус на „Дурмо турс“ и лани на 9-ти март излетал од пат.

Косовските медиуми тогаш известија за автобус на оваа компанија излизган на пат кон Приштина.

Косовскиот портал „Дреница прес“ на 9 март 2018 година информираше дека со полиција и кранови се извлекува автобус на „Дурмо турс“.
Спонзорирани линкови

Маркетинг