Автобус лета со над 135 км/час на автопатот Тетово-Скопје

Нетпрес

16/02/2019

11:55

11.080

Големина на фонт

а а а

Порталот „Тетова1“ објави видео од автобусот кој на автопатот Тетово – Скопје се движи со над 135 километри на час.

Видеото е направено од автомобил, а возачот се обидува да го следи автобусот, но му оди тешко. Патем, покажува на брзиномерот со кој тој се движи, а тоа е 135 км на час. Автобусот дури и повеќе.Спонзорирани линкови

Маркетинг