Најдобриот период од мојот живот: За 5 месеци намалив 28 килограми

Точка

06/09/2018

17:00

4.564

Големина на фонт

а а а

Ира е уште една NuMe пријателка која ја доживува трансформацијата на својот живот. Таа зборува за своето NuMe патување, искуствата и како се чувствува денес. Еве што вели Ира за патувањето кое од неа направи нова личност, а не застанува тука.

-„Можам да кажам дека ова е најдобриот период од мојот живот. 150 дена среќа! Па ќе се осмелам да кажам дека ова е и најдобрата година од мојот живот всушност.

Ми требаа низа долги години за да застанам и да се соочам со вистината. Како прво, би издвоила дека се соочив со фактот дека јас сум таа која го води и контролира својот живот и дека мојот живот не треба да ме води и контролира мене. Потоа, се растажив кога увидов дека служам како лош пример за моите деца, зборувајќи им дека јас сум се здебелила поради тоа што сум родила три деца и дека тоа е нормално.

Вусшност, тоа е далеку од вистината. Проблемот со килограмите секогаш потекнува најпрво од психолошка природа. Си го трошев времето барајќи изговори и со време се помирував со ситуацијата во која се наоѓав. На крајот, сфатив дека да се лажам себе е најголемата грешка која можам да ја направам.

Можам да кажам дека почетокот беше тежок бидејќи имав стекнато многу лоши прехрамбени навики. Мајонезот беше задолжителна намирница која ја консумирав секојдневно. Како проаѓаше времето, новиот начин на исхрана ми стануваше се понормален и чувствував дека новостекнатите навики се за на подолгорочен план. Не само за мене, туку и за моите деца.

Да се навикнеме на шест помали оброци, да направиме целосен пресврт во готвењето и исхраната за целото мое семејство беше мал шок, но сепак брзо се навикнавме на новиот начин на исхрана. Со шесте NuMe оброци ги добивам сите потребни нутритиенти. Што е најважно, речиси никогаш не чувствував глад бидејќи ми се намали и обемот на желудникот.

Во тие 150 дена ги засакав NuMe слим шејковите толку многу, што NuMe шејкерот го носам секаде со мене во секој период од денот, а NuMe слим барчињата ми се најдбар сојузник, особено во периодот на ПМС. Сите вкусови ми се рај за непцето и сум навистина презадоволна.

Во тие 150 дена, јас намали 28 килограми. Тоа ми е најголема мотивација за да да продолжам понатаму, бидејќи ова сега го доживувам како почеток на ова патување. Телото ми се зацврснува, се обликува и секојдневно се изненадувам колку подобро изгледам. За квалитетот на косата и ноктите можам да кажам дека никогаш не биле во подобра состојба. Покрај се што спомнав досега, морам да потенцирам дека имам многу повеќе енергија од порано и се чувствувам лесно, како да лебдам.

Драги мои, сакам да ве поттикнам и да ви кажам дека никогаш не е доцна за нов почеток! По само 150 дена јас сум посреќна, исполнета со самодоверба и искрено не можам да верувам колку килограмите влијаат на сето тоа. Ова беше една преубава авантура преку која добив многу - а првенствено нова Јас!“Спонзорирани линкови

Маркетинг