Работник загина во фабрика за цевки

Нетпрес

31/07/2018

12:20

1.799

Големина на фонт

а а а

Кумановец вработен во фабрика за цевки починал во несреќен случај, утрово во Куманово, информираше МВР.

Станува збор за Б.В.(45) кој бил вработен во Фабриката за заварени цевки и профили. Во еден момент Б.В. бил погоден во градите од метално парче од алат со кој работел. Повредениот работник со возило на итната помош бил транспортиран кон болницата, но по пат починал.

Од МВР информираат дека се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.Спонзорирани линкови

Маркетинг