Од утре услови за краткотраен дожд и ретки грмежи

Нетпрес

21/07/2015

13:17

954

Големина на фонт

а а а

Продолжува периодот на претежно стабилно и многу топло време.

Метеоролозите најавуваат дека од утре до сабота во западните делови од земјава ќе има услови за краткотраен дожд со ретки грмежи.

Инаку денес времето ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб, а долж Повардарието умерен северен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 34 до 40 степени, УВ= 9.


Спонзорирани линкови

Маркетинг