Времето облачно, попладне се очекуваат поројни дождови

Нетпрес

15/09/2014

09:33

570

Големина на фонт

а а а

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд.

Попладне времето ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално може врнежите да се пообилни особено во источните делови од земјата. Ќе дува слаб променлив ветер.

УВ индексот ќе изнесува пет, a температурата ќе се движи од 18 до 26 степени.


Спонзорирани линкови

Маркетинг