Војна и во парламентот: Општа тепачка во украинскиот парламент околу промените на уставот

Точка

21/02/2014

12:41

3.534

Големина на фонт

а а а

На социјалните мрежи има бројни снимки од атмосферата која владеела во украинскиот парламент. Напнатоста била огромна, а во еден момент избила и општа тепачка.

Претседателот на Украина, Виктор Јанукович, објавил дека вонредни избори ќе има, а сегашниот систем се отстапува од сила и се враќа оној од 2004. година.

Пред тоа, парламентот цело утро расправал за промените во уставот и амнестија на демонстрантите. Во некои моменти било многу тензично, па имало и тепачки.

На социјалните мрежи има бројни снимки од атмосферата која владеела во украинскиот парламент. Напнатоста била огромна, а во еден момент избила и општа тепачка.

Постојат различни извештаи зошто дошло до тепачката. Во еден момент расправата била одложена, а потоа повторно продолжила.Спонзорирани линкови

Маркетинг