Започнуваат тропските горештини, денеска до 37 степени

Нетпрес

24/07/2013

09:15

936

Големина на фонт

а а а

Времето во Македонија денеса ќе биде претежно сончево, со утринската температура од 11 до 19, а дневната од 29 до 37 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево, со температура до 34 степени.

Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 9.

И во наредните денови ќе нема значителна промена на времето, ќе се задржи претежно сончево време со благ пораст на дневните температури.


Спонзорирани линкови

Маркетинг