НБА Топ 10: Француски „постер“ за Вембенјама

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни 11 натпревари по кои на победи се радуваа Кливленд, Орландо, Голден Стејт, Атланта, Бостон, Њу Орлеанс, Детроит, Милвоки, Минесота, Оклахома и Мајами. Најубавите потези на вечерта ги отсликаа поени по одлични дриблинзи, но и актрактивни забивања меѓу кои се најдоа и француските центри Руди Гобер и Виктор Вембенјама…