Митревски најдобар голман во соочувањето со Монпелје

Порто на македонскиот репрезентативец Никола Митревски го претрпе четвртиот пораз во седмиот сезонски натпревар во Лигата на шампионите. Нашиот Митревски пак беше најдобар поединец кога се во прашање голманите на овој меч (четворица од двете екипи), поточно имаше најдобар процент на спасени топки. Никола имаше 6 интервенции или поточно 37,5 проценти на одбранети удари.