За уставните измени, „планот Заев-Мицкоски“, семејните бизниси…: Интервју на „360 степени“ со Али Ахмети

Во првата епизода од 10-та сезона на „360 степени“, која се емитува на Првиот програмски сервис на МРТ, гостуваше лидерот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети.