Мицкоски за „360 степени“: Во Договорот од Преспа има фуснота за македонскиот јазик

Интервју со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски – за изборниот исход, предизборните анкети, потенцијалниот партнер по изборите, Законот за јазиците, идејата на партијата за уставни измени според принципот на „единствена македонска нација“, договорите со Грција и со Бугарија, нивното влијание на процесот на преговори со Европската Унија, состојбите во судството, случајот „Империја“…