[ВИДЕО] Хеликоптер на МВР исфрли над 20 тони вода врз пожар во кичевско

Макфакс

21/06/2024

18:50

2.088

Големина на фонт

а а а

Денеска хеликоптер Бел-412 од Одделот за воздухопловни единици на МВР, по добиено барање од ЦУК, дејствуваше на пожарот на отворено во атар на село Цер во општина Кичево, извести МВР.

Хеликоптерот исфрли над 20 тона вода и го стопира кракот што се наближуваше да зафати букова шума, соопшти МВР.Спонзорирани линкови

Маркетинг