[ВИДЕО] 30-годишна Македонка загина во тешка сообраќајна несреќа кај Солун, има и повредени!

Макфакс

21/06/2024

17:19

7.389

Големина на фонт

а а а

Тешка сообраќајна несреќа со смртни последици се случила на патот Игнација Верија – Солун, денеска напладне.

Беше околу 12 часот, кога неколку километри по излезот Ниселио во правец на Солун се судрија две возила, при што има многу повредени и една мртва жена.

Според грчките медиуми, загинатата е 30-годишна Македонка, додека повредените се пренесени во болница, 27-годишна жена во тешка состојба која моментално е на операција, а 25-годишна жена е надвор од животна опасност (трите жени од првото возило) и 74-годишен маж (возач на вториот автомобил), кои се со полесни повреди. Дополнително, една жена била интубиирана од спасувачите на ЕКАБ на местото на несреќата и веднаш била префрлена во болница во Солун, бидејќи нејзината состојба била многу тешка.

Медиумите пишуваат дека, сообраќајката се случила на пет километри по излезот Нисели во правец на Солун кога се судриле две возила. За извлекување на девојките од првото возило била потребна помош од пожарникари кои ги пресекла вратите за да можат да ги извлечат.

Сообраќајот бил во прекин, додека повредените со возило на Брза помош биле пренесени во болница и возилата биле преместени покрај патот.Спонзорирани линкови

Маркетинг