[ВИДЕО] Трогателна сцена од Славонија: Мајка штрк ги заштитила своите бебиња од дождот

Точка

14/06/2024

13:30

5.180

Големина на фонт

а а а

Трогателна сцена е снимена во Вишковци во Осијечко-барањската жупанија.

Имено, со денови имало врнежи од дожд, а една мајка штрк пронашла начин да ги заштити своите младенчиња. Таа застанала над нив да не им врне, а малечките се стуткале под неа.

Емотивното видео е објавено на страниците на ОУ „Иван Тишов“.

Na satu Prirode pratimo kako roda štiti svoju obitelj od jake kiše 🥰🪽🌨☂️😊

Posted by Osnovna škola Ivana Tišova on Wednesday 12 June 2024

„На часот по природа гледаме како штркот го штити своето семејство од силен дожд“, стои во описот на видеото.
Спонзорирани линкови

Маркетинг