[ФОТО] Многумина носталгично се сеќаваат: Вака изгледале концертите пред мобилните телефони

Точка

23/05/2024

08:45

4.285

Големина на фонт

а а а

Модерната технологија го направи животот многу полесен на многу начини. Денес сè е подостапно и полесно за луѓето, но постарите генерации често ќе кажат дека младите никогаш нема да искусат одредени работи како што имале можност да ги искусат тие.

Голем дел од тоа се должи на напредната технологија. Концертите и дуги културни настани, порано биле многу подостапни, а денес за многумина тие претставуваат луксуз.

Дополнително, луѓето денес на концертите најчесто снимаат со своите мобилни телефони и објавуваат содржини на социјалните мрежи, а ретко кој навистина ужива во моментот. Во прилог може да се види како изгледале концертите пред да се појават паметните телефони.
Спонзорирани линкови

Маркетинг