[ВИДЕО] Тешка сообраќајка пред влезот на скопскиот Клинички центар: Смачкани автомобили, неколку лица се пожалиле на повреди

Нетпрес

18/05/2024

23:47

7.168

Големина на фонт

а а а

Тешка сообраќајна несреќа вечерва се случи на булеварот „Мајка Тереза“, пред влезот на скопскиот Клинички центар. Според информациите на Курир од терен, во несреќата учествувале неколку возила.

Неофицијално, судирот се случил меѓу два автомобила, по што оштетени биле и паркирани возила.

Првично и неофицијално, неколку лица се пожалиле на полесни повреди, но засега нема официјална потврда.

Повеќе детали очекуваме наскоро од МВР.Спонзорирани линкови

Маркетинг