Која е фаталната манекенка која го напуштила Ерос Рамацоти: Љубовта траела додека таа ги исполнувала неговите барања

Точка

18/05/2024

12:25

5.301

Големина на фонт

а а а

Марица Пелегринели, италијански модел и поранешна сопруга на познатиот пејач Ерос Рамацоти, неодамна го привлекла вниманието на медиумите со раѓањето на своето трето дете, прво со новото момче, Вилијам Џок.

Парот бил забележан како изразува нежност шетајќи со своето новородено бебе, малиот Ариел Вилхелмин. Породувањето се случило во клиника во Милано и обожавателите биле воодушевени од сознанието за новиот член во семејството.

Родила дете од обврска

Љубовниот живот на Марицa внимателно бил следен од јавноста, особено во текот на нејзината врска со Ерос Рамацоти. Парот којшто некогаш се сметал за еден од омилените во Италија, ја маѓепсувал јавноста во секој чекор.

Нивниот брак започнал во 2014 година, а потоа во 2019 година се развеле, наводно поради неверство на Рамацоти.

Во интервју за „Weekly F“, Пелегринели открила дека нивната љубов неочекувано се развила кога имала само 21 година и додека се согласила да има деца за да му удоволи на Рамацоти, иако се чувствувала премногу млада да стане мајка во тоа време.

Предизвици и нови почетоци

Без оглед на предизвиците во нејзиниот претходен брак, оваа убава Италијанка со радост се сеќава на раѓањето на нивното прво дете, Рафаел Мари во 2011 година и нивниот втор син Габриел Тулиа којшто стигнал една година по венчавката.

Споделила дека често се наоѓала сама со децата поради обврските на сопругот и дека нивниот брак почнал да се распаѓа кога таа престанала да работи и децата започнале да одат на училиште.

По разводот, Пелегринели и Рамацоти одржуваат пријателски однос и заедно ги воспитуваат децата.
Спонзорирани линкови

Маркетинг