[ВИДЕО] Драматична снимка од спасување во Минесота, маж беше заглавен во запален автомобил

Макфакс

23/04/2024

14:14

1.473

Големина на фонт

а а а

Група луѓе успеале да скршат запален автомобил и да спасат маж заробен во возилото, а драматичниот момент на спасувањето во Минесота беше снимен.

На видеото се гледа група луѓе околу автомобил зафатен од пламен. Тие очајнички се обидуваат да ја отворат вратата пред некој да го скрши прозорецот на возачот и потоа да го повлече на безбедно.

Инцидентот се случил минатиот четврток околу 18.30 часот.

Властите соопштија дека „хондата“ скршнала надесно и удрила во столб за осветление, а потоа и во заштитна ограда пред да се запали, создавајќи чад и голем пожар.

Возачот потоа бил пренесен во болница, но не добил сериозни повреди.Спонзорирани линкови

Маркетинг