УЈП: До 26 април продолжен рокот за поднесување на ДДВ-04 пријавите

Макфакс

23/04/2024

14:10

596

Големина на фонт

а а а

Управата за јавни приходи информира дека пропишаниот рок за поднесување на пријавите за данокот на додадена вредност, ДДВ-04, кој истекува на 25.4.2024 година, се продолжува за еден ден.

Според соопштението од УЈП, краен рок за поднесување на пријавите ДДВ-04, ќе се смета 26.4.2024 година имајќи ја предвид владината одлука, со која 24.4.2024 година (среда) се прогласува за неработен ден за сите граѓани.Спонзорирани линкови

Маркетинг