[ВИДЕО] Во Хрватска падна снег

Макфакс

23/04/2024

12:16

2.627

Големина на фонт

а а а

На подрачјето на Горски котар во Хрватска синоќа падна снег, а на места имаше и вистинска снежна покривка.

Снег ја зафати и Горанската делница на автопатот А6 Риека-Загреб, но работниците на зимската служба минаа низ снегот и до утрово нема ограничувања во сообраќајот, јавува Н1.Спонзорирани линкови

Маркетинг